Sbírka na fenku německého ovčáka, která se nachází v psím útulku Ciboušov v Klášterci nad Ohří. Jedná se o cca 5 letou fenku, která byla před měsícem odchycena na území města. Fenka je velmi kontaktní, vděčná a milá, bohužel ale má na levém boku obrovskou bouli. Na základě veterinárního vyšetření a rentgenu se ukázalo několik kostních úlomků mezi kyčelním kloubem a pouzdrem.

rtg


Vyhlašujeme sbírku na fenku, která má již několik let kostní úlomky v kyčelním kloubu. Pro tuto sbírku je určen transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 140044.

 

Podle slov veterináře zranění vzniklo ještě v době růstu, tedy již před cca 4 roky. Fenka tak většinu svého života prožila v bolestech, i nyní při pohybu občas zakňučí, podle toho jak se úlomky opřou do kyčelního lůžka. Fenka tak zatěžuje více druhou nohu, která už bohužel i díky tomu vykazuje známky artrózy

Psí útulek Ciboušov píše: Rádi bychom fence dali šanci na bezbolestný pohyb do druhé půle jejího života. Řešením je buď rekonstrukce kyčelního kloubu a pouzdra a nebo celková endoprotéza. Jaká metoda bude zvolena, se rozhodne až přímo při operaci podle stavu kyčelního kloubu. I tak se cena operace, bude pohybovat minimálně kolem  55 000 Kč včetně následné rekonvalescence. Proto bychom Vás rádi požádali o pomoc, sami si takovou operaci z rozpočtu útulků dovolit nemůžeme. Úspěšná léčba fenky je zároveň její šancí na nový domov. Byla by škoda, aby 4 roky prožila s tímto zraněním a zbytek života ještě navíc v útulku. Předpokládáme, že potencionální majitelé, nebudou mít zájem o fenku s tak velikou finanční hrozbou. Všem dárcům, kteří naší fence pošlou šanci na nový život, moc a moc děkujeme.

IMG_1481
My, 4Animals, se pokusíme povědomí o zraněné fence šířit, jak jen to bude v našich silách a věříme, že se k nám přidáte. Každé sdílení a každý příspěvek má smysl! Tento případ je naším prvním větším počinem a doufáme, že také úspěšným začátkem naší cesty. Mnohokrát děkujeme za Vaši pozornost. 4Animals - ve spolupráci s psím útulkem Ciboušov.